ГРАД НИШСВЕ ВЕСТИХРОНИКА

Ухапшен књиговођа Народног универзитета у Нишу

AM PRESS

Припадници МУП-а, УКП, Одељења за борбу против корупције, у сарадњи са Посебним одељењем за сузбијање корупције, Вишег јавног тужилаштва у Нишу ухапсили су Н. Р. (1994) због постојања основа сумње да је извршио кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица.

Сумња се да је као одговорно лице у Агенцији за пружање књиговодствених услуга „GOODWILL“, у периоду од фебруара 2021. до јула 2021. године издао више налога за продају девиза са рачуна Народног универзитета у Нишу, пребацујући новац од продаје девиза на динарски рачун Народног универзитета у Нишу, а затим је тај новац пребацивао на рачун свог привредног друштва „R Consulting“ из Ниша.

Како се сумња, овим новцем је куповао скупоцене сатове, наочаре, телефоне, таблете, рачунарe, аутомобил и на тај начин себи прибавио противправну имовинску корист од око 35.000 евра, за који износ је оштетио Народни универзитет у Нишу.

Осумњиченом је одређено задржавање до 48 сати, након чега ће бити приведен надлежном тужилаштву.

МОЖДА ВАС ЗАНИМА

Пливање за све без изузетка – Приказано стечено знање за особе са инвалидитетом (ВИДЕО)

AM

У суботу МОРАВСКА РЕГАТА – „УЧИТЕЉ ВИДЕН ЈОВАНОВИЋ“ 2022

AM

У Официрском дому у Нишу “Дан менталног здравља” 17. августа, са почетком од 17 сати

AM