ГРАД НИШДРУШТВООБАВЕШТЕЊАСВЕ ВЕСТИ

Државно веће тужилаца (ДВТ) расписало је оглас за избор 50 јавних тужилаца у Србији, међу којима и за тужилаштво у Нишу.

AM PRESS

Јавни тужиоци биће бирани на мандат од шест година, а на фунције би требало да ступе од 1. јануара 2022. године.

Кандидати могу своје пријаве да поднесу ДВТ у року од 15 дана од дана објаве огласа у “Службеном гласнику Србије” 30. јула.

Поред Тужиоца за организовани криминал и Вишег Јавног тужиоца у Београду, бираће се и главни тужиоци за још 18 виших јавних тужилаштава: у Ваљеву, Смедереву, Зрењанину, Сомбору, Сремској Митровици, Суботици, Шапцу, Крагујевцу, Јагодини, Крушевцу, Краљеву, Чачку, Новом Пазару, Нишу, Врању, Лесковцу, Неготину и Прокупљу.

Према Закону о јавном тужилаштву, јавне тужиоце на предлог Владе бира Народна скупштина на период од шест година и може бити поново биран.

Влада предлаже Народној скупштини једног или више кандидата за избор на функцију јавног тужиоца, и то са листе кандидата коју утврђује Државно веће тужилаца (ДВТ).

Државно веће тужилаца доставља Влади листу једног или више кандидата за избор на функцију јавног тужиоца.

Поред прописане документације, кандидати уз пријаву на конкурс достављају и програм организације и унапређења рада јавног тужилаштва.

Кандидат који је већ носилац јавнотужилачке функције не подноси доказе о испуњености услова за избор.

МОЖДА ВАС ЗАНИМА

ПАВЛОВИЋ У ПАСИ ПОЉАНИ: ПОСЛЕ 25 ГОДИНА НОВА ТРАФОСТАНИЦА ЗА 250 ДОМАЋИНСТАВА, СЛЕДЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И УЛИЦЕ

AM

ОД „ШТИКЛЕ“ ДО ПАМЕТНЕ ПЛАТФОРМЕ ЗА ДЕЦУ: 22 МЛАДА ТИМА У НИШУ БОРЕ СЕ ЗА 1,4 МИЛИОНА ДИНАРА!

AM

ЛЕКАРИ КРЕЋУ У НИШКА СЕЛА: ГРАД И УКЦ НИШ ШИРЕ ПРЕГЛЕДЕ, ПОМОЋ СТИЖЕ БЛИЖЕ ПАЦИЈЕНТИМА

AM