ЈКП „Наиссус“ саопштило је да ће током данашњег дана више улица и насеља на територији Ниша и околине бити без воде због кварова на водоводној мрежи, поправки прикључака и наставка радова на инфраструктури.
Како је наведено, екипе су ангажоване на више локација, а прекиди у водоснабдевању очекују се најкасније до 15 часова.
На Палилули се изводе радови у Мостарској улици код броја 9, где је због воде на површини неопходан ископ. Без воде ће бити потрошачи у тој улици до завршетка интервенције.
Радови се настављају и у насељу Дурлан, у Грчкој улици поред Основне школе „Чегар“, где су могући повремени прекиди у водоснабдевању.
У Горњем Матејевцу квар је пријављен у улици Краља Александра код броја 81, а због поправке мреже без воде ће бити део те улице.
Интервенција се обавља и у насељу Девети мај, у улици Др Саве Петровића код броја 22, где је потребна замена вентила. Осим поменуте улице, прекид водоснабдевања могућ је и у Ливадској, Медошевачкој, улици Војника Божидара Божовића, као и у делу улице Симе Динића.
Радови се настављају и у селу Крупац, у улици Бањица на улазу у село, где је могућ прекид водоснабдевања и у другим деловима села.
Из ЈКП „Наиссус“ наводе и да ће током дана бити извођене бројне поправке првих вентила на више десетина адреса у граду и приградским насељима, због чега су могући локални прекиди у водоснабдевању.
Поред радова на водоводној мрежи, екипе предузећа настављају и активности на одржавању канализационе мреже. Планирано је редовно чишћење сливника у Гутенберговој, Хаџи Продановој и улици Српских јунака у Нишкој Бањи, док ће у Радној зони Доње Међурово бити обављено снимање и испирање канализације.
Грађанима се саветује да обезбеде неопходне залихе воде до окончања радова.
