ЗДРАВЉЕГРАД НИШСВЕ ВЕСТИ

ДОМ ЗДРАВЉА НИШ ОБЕЛЕЖАВА ДАН ЗДРАВИХ ГРАДОВА

SCREENSHOT 1 ДОМ ЗДРАВЉА НИШ ОБЕЛЕЖАВА ДАН ЗДРАВИХ ГРАДОВА

Поводом обележавања Дана здравих градова, Превентивни центар Дома здравља Ниш организоваће у среду, 20. маја, здравствено-промотивну акцију у централном холу установе у периоду од 11 до 13 часова.

Циљ акције је подизање свести грађана о значају здравог и квалитетног живота у урбаним срединама, као и указивање на важност очувања животне средине, физичке активности и доступности здравствене заштите.

Из Дома здравља Ниш поручују да Дан здравих градова представља прилику да се грађани подсете колико су чиста околина, зелене површине, безбедно окружење и брига о менталном и физичком здрављу важни за свакодневни живот.

Како наводе, градови који улажу у здравље становништва подстичу развој паркова и бициклистичких стаза, смањење загађења, здраве животне навике, социјалну повезаност и бољу доступност здравствених и јавних услуга.

– Здрав град није само место за живот, већ заједница која брине о човеку и природи – поручују организатори.

Акција ће бити отворена за све заинтересоване грађане.

МОЖДА ВАС ЗАНИМА

КОШАРКА У КОЛИЦИМА ПОНОВО У НИШУ: СРБИЈА И РУМУНИЈА ИГРАЈУ У ХАЛИ „ЧАИР“

AM

ОД СУТРА ЗАТВОРЕН ДЕО ЗЕТСКЕ УЛИЦЕ: МЕЊАЈУ СЕ ТРАСЕ АУТОБУСА

AM

МИНИСТАРКА ЖАРИЋ КОВАЧЕВИЋ ПОСЕТИЛА КАНЦЕЛАРИЈУ КАБИНЕТА ПРЕДСЕДНИКА ВЛАДЕ У НИШУ

AM