Нишвил џез фестивал и ове године организује волонтерски програм поводом 32. издања фестивала, које ће бити одржано од 8. до 15. августа 2026. године у Нишу.
Циљ програма је да младим људима из Србије и иностранства пружи прилику да учествују у реализацији једне од највећих културних манифестација у региону, уз стицање искуства и активно и корисно провођење лета.
Конкурс за волонтере отворен је од 1. маја до 30. јуна 2026. године, а планирано је укључивање око 200 младих узраста од 15 до 30 година. Волонтери ће учествовати у програму који се реализује у периоду од 7. до 16. августа, док је за учеснике из иностранства предвиђен краћи ангажман од 13. до 16. августа.
Организатори истичу да је кроз волонтерски програм у претходних 16 година прошло око 4.000 младих из око 150 градова, те да је програм више пута награђиван за допринос развоју културе и омладинског активизма.
Волонтерски тим Нишвила биће организован кроз 10 сектора, међу којима су: домаћин публике, домаћин музичара, маркетинг, прес служба, техничка подршка, логистика, радионице, обезбеђење, кетеринг и сектор за друштвене мреже.
Пријављивање се врши путем званичног сајта фестивала или директно преко формулара, након чега се документација шаље на имејл адресу volunteers@nisville.com. Селекција кандидата биће обављена кроз интервјуе у периоду од 8. до 18. јула 2026. године, а коначни резултати биће познати до 22. јула.
Организатори позивају све заинтересоване да се пријаве и постану део једног од најпрепознатљивијих музичких фестивала у Европи.